משיכה מינית: מראה חיצוני לא מעניין גברים

בשורה מרגיעה לנשים: אתן יכולות להפסיק להתגנדר. מחקר מצא כי גברים חשים גירוי מיני מנשים בקרבתם בכל מצב, לא משנה כמה מושכות הן. הנתונים: חשיפה של כ-5 דקות לאישה מעלה את הטסטוסטרון בכ-8%

לאחרונה נערך מחקר שמצא כי גברים חשים גירוי מיני מנשים שיושבות לידם, בין אם הם נמשכים אליהן ובין אם לא.

במשך תקופה ארוכה חשבו שגברים שופטים נשים בעיקר על פי מראה חיצוני, אך המחקר האחרון מראה שמראה חיצוני לא באמת משפיע על גברים – העליה ברמת ההורמונים הגבריים לא היתה מושפעת ממידת האטרקטיביות של הנשים שיבו לצידן.

המחקר, שהתפרסם בכתב העת Hormones and Behavior, מצא כי רמת הטסטוסטרון בקרב הגברים במחקר עלתה באותה מידה באם הגברים דיברו עם אישה שהיא אטרקטיבית בעיניהם, ובאם הם דיברו אם אישה לא אטרקטיבית.

המחקר כלל 63 סטודנטים גברים בגילאי 21-25. נמצא כי רמת הטסטוסטרון אצל הגברים עלתה בממוצע בכ-8% לאחר חשיפה של חמש דקות בפני מישהי שהם אינם מכירים.

החוקר ליאנדר ואן דר מייג’ מאוניברסיטת כרונינגן בהולנד, שהוביל את המחקר, הציע כי יתכן שהעליה ברמת הטסטוסטרון עשויה להיות תגובה זכרית אוטומטית המתרחשת על מנת להכין את גוף הגבר לכך שהאישה תמשך אליו.

בנוסף, לדבריו, ככל שיש עליה ברמת הטסטוסטרון, גברים נוטים להפגין התנהגות דומיננטית יותר. “הם מדברים עם הידיים, יש יותר קשר עין, העמידה שלהם יותר זקופה, והם עשויים לספר יותר סיפורים על מנת להרשים את האישה.

“אנו יודעים שנשים נמשכות להתנהגות כזו, ואנו מאמינים שהמשתתפים במחקר התנהגו בצורה זו בגלל העליה ברמת הטסטוסטרון אצלם”.

במחקר, הגברים האגרסיביים הראו עליה גבוהה יותר ברמת הטסטוסטרון. מצב זה נתמך על ידי מחקרים קודמים שהראו כי גברים שמפגינים התנהגות שנוטה להיות יותר דומיננטית, נוטים להיות בעלי סיכויי הצלחה גבוהים יותר ביצירת קשר עם נשים.

הבעיה העיקרית במחקר זה היא שהוא מצומצם בהיקפו (היו פחות ממאה נבדקים), ועל כן קשה להשליך ממנו לכלל האוכלוסייה.

אז מה למדנו מהמחקר? שגברים, מה לעשות, אצלם הכול הרבה יותר פשוט, בגלל הורמון הטסטוסטרון כנראה, והם רוצים נשים וסקס, לא משנה מה יקרה.

אם ככה זה עובד מבחינה ביולוגית/פיזיולוגית, אז זה לפחות יכול להעביר מסר מרגיע לנשים שכה עסוקות במראה החיצוני שלהן.

הכתבה פורסמה לראשונה בפורטל בריאות BeOK.