מירב שרון - סקסולוגית מטפלת מינית מוסמכת טיפול מיני CBT

במסגרת עבודתי כמטפלת מינית/סקסולוגית, אני עובדת בין השאר גם עם סרוגייט מהקליניקה של ד“ר רונית אלוני. לאחר שקיבלתי את ההסמכה שלי בטיפול מיני מטעם איט“ם, עברתי התמחות של שנה בקליניקה של ד” ר אלוני, בתחום של טיפולי סרוגייט על מנת שאוכל להיעזר בסרוגייט בטיפול מיני בלקוחות שלי.

איך מתנהל מפגש הסרוגייט?

בשונה מטיפולים אפשריים אחרים טיפול הסרוגייט הינו טיפול קצר מועד וממוקד. אורך הטיפול משתנה בין אדם לאדם, מספר הפגישות בדרך כלל נע בין 12 ל-20 מפגשים, בתדירות של מפגש אחד לשבוע. לפני כל פגישת-טיפול מקבל/ת הסרוגייט הדרכה ולאחריה, הסרוגייט מעבירים דו“ח מקצועי למטפל המיני שאחראי על הטיפול. בכך נשמרים כללי האתיקה, המחייבים טיפול מסוג זה. מפגשי הסרוגייט מתחילים בפגישות הכנה שהמטופל/ת עורכת עם המטפל/ת המיני/ת שלה. זה יכול לנוע בין שניים-שלושה מפגשים לתקופת הכנה בת מספר חודשים - לאחר שהמטופל/ת מוכנ/ה, בונים את המשולש הטיפולי, הכולל מטפל אחראי, מטפל סרוגייט ומטופל/ת. זוהי הנקודה שבה מטפל הסרוגייט מצטרף לתמונה. יש לציין שאין שני טיפולים זהים כל מטופל/ת צריכ/ה מספר אחר של פגישות הכנה, ואת הטיפול ‘תופרים‘ כמו חליפה עבורו/ה, בהתאם לקשיים, ליכולות, לתקלות ולצרכים שלו/ה. בכל שבוע מתקיים מפגש בין כל שלושת “קודקודי המשולש הטיפולי“. נערכת פגישה בין הסרוגייט לבין המטפל/ת המיני/ת, שבה מתכננים ובונים את הפגישה הבאה עם המטופלת.

חשוב לציין שבמהלך כל התהליך הטיפולי יש התאמה בין האינטימיות הרגשית לאינטימיות הפיזית שנוצרת בין המטופל/ת לסרוגייט שלו/ה.