מחקר: גוף סימטרי זה סקסי

אנשים בעלי מבנה גוף ופנים סימטריים עשויים להיראות לכם מושכים יותר – כך קובע מחקר חדש. לפי המחקר, גוף סימטרי נתפס אצל גברים ונשים יותר אטרקטיבי לעומת גוף שאינו סימטרי, בשעור של 63%

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת ברונל בלונדון מאשר שפנים סימטריות וגוף סימטרי מהווים גורם למשיכה מינית.

לפי המחקר, גוף סימטרי נתפס אצל גברים ונשים יותר אטרקטיבי לעומת גוף שאינו סימטרי, בשעור של 63%.

אין זו הפעם הראשונה שעולם המדע מצביע על קשר בין משיכה מינית ומבנה גוף סימטרי. מחקרים קודמים הצביעו על כך שנשים נמשכות לגברים עם גוף סימטרי, וכן על כך שפנים סימטריות הינן יותר יפות מפנים שאינן סימטריות.

המחקר הנוכחי עסק בעצם בהערכה לגבי הקשר בין סימטריה של הגוף למידת האטרקטיביות שלו. החוקרים יצרו למען המחקר דמויות ללא ראש בעזרת מחשב וסורק תלת מימד אופטי.

הדמויות פירטו את צורת הגוף של 40 גברים ו-37 נשים שהתנדבו למחקר. קבוצה נפרדת של 87 מתנדבים התבקשה להסתכל על הדמויות ולהעריך את מידת האטרקטיביות שלהם.

החוקרים גילו שגם הגברים וגם הנשים דיווחו על כך שהגופים הסימטרים היו יותר אטרקטיביים מאשר הגופים שאינם סימטריים.

מעבר לכך, המתנדבים במחקר דירגו כ”הכי אטרקטיביים” את הגברים הסימטריים עם רמה גבוהה של גבריות גופנית, ואת הנשים הסימטריות עם רמה נמוכה של גבריות גופנית.

החוקר המוביל של המחקר, ד”ר וויליאם בראון, טען ש”הסורק הגופני התלת מימדי מפרט בצורה מדוייקת מאות של מדידות של גוף האדם, כולל נפח, בשש שניות, וזה מפחית מקור פוטנציאלי של טעות במדידה שיכולה להיגרם כאשר נעשה שימוש בנחקר אנושי”.

תוצאות המחקר מופיעות במהדורה האחרונה של כתב העת Proceedings of the National Academy of Sciences.

מחקר: גוף סימטרי זה סקסיאז מה למדנו מהמחקר? לא משהו שלא ידענו, המראה החיצוני שלנו משפיע על מידת האטרקטיבית שלנו. אנחנו חיים בחברה ששמה דגש רב על המראה החיצוני וכמה שזה חבל.

זה מזכיר לי קטע מתוך שיר מהסרט “נקמת היורמים” – “don’t judge a book by its cover – you might miss a friend, you might miss a lover” – אל תשפטו ספר בגלל הכרך שלו, חבל שתפספסו ידיד/ה, חבל שתפסידו מאהב/

הכתבה פורסמה לראשונה בפורטל בריאות BeOK.