מהפך: שמנות מקיימות יותר יחסי מין מרזות

נכון שעמוק בפנים חשבתם שנשים שמנות מקיימות פחות יחסי מין מרזות? אז זהו שלא. מחקר אמריקאי חדש מצא כי שמנות דווקא יותר פעילות מינית. מה אנו למדים מהמחקר? שצריך להפסיק עם הסטריאוטיפים

מי שחשב שנשים ששוקלות יותר, פחות מצליחות בתחום המיני, טועה.

מחקר חדש מציג נתונים שמעידים על כך שדווקא נשים “שמנות” מקיימות יותר יחסי מיןמנשים בעלות משקל גוף “נורמלי”.

המחקר, שהתפרסם בירחון של “Obstetrics and Gynecology” בספטמבר 2008, נערך על ידי ד”ר בליס קאנישרו, פרופ’ אסיסטנט בבית ספר לרפואהבאוניברסיטה של הוואי, ופרופ’ מארי הרוי, מהאוניברסיטה של מדינת אורגון בארה”ב.

המחקר התבסס על מידע שנאסף מסקר שנעשה ב-2002 – סקר צמיחה משפחתית שבדק התנהגות מינית של יותר מ-7,000 נשים.

במחקרים קודמים, אגב, מצאו שלנשים שסובלות ממשקל יתר יש סיכון גבוה יותר להיכנס להריונות לא רצויים לעומת נשים בעלות משקל גוף נורמלי.

ובכן, ד”ר קאנישרו בחנה את הקשר בין משקל גוף (BMI) לבין התנהגות מינית, כולל אוריינטציה מינית, גיל שבו התחילו הנשים לקיים יחסי מין לראשונה, מספר הפרטנרים, ומשך קיום יחסי מין.

המחקר ניפץ הרבה סטריאוטיפים וסטיגמות שיש לגבי מיניותן של נשים מלאות ונשים שסובלות ממשקל עודף. בין היתר נמצא במחקר זה כי נשים שמנות מקיימות יותר יחסי מין. כמו כן, נמצא כי הן אינן שונות בהתנהגותן המינית המסוכנת (מין ללא אמצעי מניעה וכו’) מרזות.

כך למשל, 92% מהנשים הנחקרות בעלות משקל יתר דיווחו על ששכבו בעבר לפחות פעם אחת, לעומת רק 82% מהנשים בעלות משקל גוף נורמלי שטענו זאת.

ד”ר קאנישרו אמרה כי, “ניתוח הנתונים מראה שנשים שסובלות ממשקל יתר אינן שונות מנשים אחרות בהיבט של התנהגות מינית מסכנת, כל הנשים צריכות לקבל ייעוץ לגבי אמצעים למניעת הריון לא רצוי ומחלות מין“.

ראשית, בניגוד למה שנהוג לחשוב, נשים שמנות אינן עושות פחות סקס מרזות, אלא ההפך.

שנית, ממצאי המחקר מראים שאנחנו חיים בחברה שמגדלת אותנו מגיל צעיר להאמין בכל מיני מיתוסים וסטריאוטיפים.

לא מעט נשים גדלות עם דימוי עצמי נמוך בגלל דימוי גוף ירוד, וזה מושפע באופן משמעותי מאותם המסרים שאנו גדלים עליהם מאמצעי התקשורת וכדומה.

בעבר נשים בעלות מידות גדולות היו נחשבות לאידיאל היופי, וכיום כל כך הרבה נשים סובלות מהפרעות אכילה כאלה ואחרות בגלל אותם הסטריאוטיפים.

הכתבה פורסמה לראשונה בפורטל בריאות BeOK.