למה נשים נמשכות לגברים לא מגולחים?

רוב הנשים חושבות שגבר לא מגולח זה סקסי – כך קובע מחקר חדש שמצא שנשים מעדיפות את המראה בעל הזיפים הקצרים, כאשר גברים חלקים מדי או שעירים מדי מייצגים את המראה הכי פחות מושך עבור נשים

מחקר עדכני שהתפרסם בכתב העת Personality and Individual Differences מציג ממצאים המוכיחים שנשים המחפשות פרטנר לאהבה, מין או נישואים, נמשכות באופן גורף לגברים לא מגולחים.

המראה מועדף על נשים, כך עולה מהמחקר, הוא זה של הגבר בעל הזיפים הקצרים (לאחר יום או יומיים ללא גילוח).

במחקר נעשה מבחן מקדים, שבו נתנו לנשים לדרג גברים מגולחים בהיבט של משיכה פיזית. החוקרים בחרו לקבוצת המחקר גברים בעלי מראה חיצוני ממוצע (כלומר לא מדי מושכים מדי ולא מכוערים מדי), בעקבות התוצאות שהם קיבלו מהמבחן המקדים.

במחקרם השתמשו החוקרים השתמשו בתוכנה ממוחשבת מתקדמת, בה כל פרצוף קיבל חמישה סוגי חזות של שיעור פנים, ממגולח למשעי ועד למראה המזוקן.

רוב הנשים, לאחר שעשו הערכה של כל רמות הצמיחה של שיעור פנים אצל 15 הנבדקים, הסכימו שזיפים הם אלמנט מאוד מושך בפניו של גבר.

גברים שהיו חלקים מדי או שעירים מדי קיבלו את הציונים הכי נמוכים. הראשון נתפס כחסר בשלות חברתית וגבריות והאחר נתפס כאגרסיבי מדי, הכי פחות מושך ודימננטי יתר על מידה.

ובנימה אישית – שאלה לי לכל מי שקורא את הכתבה הזאת. באמת – לאן מפנים כסף למחקרים “מדעיים”? לאחרונה התפרסמה כתבה שלי על מחקר שבדק את הקשר בין קבלת החלטה של גברים לבין העוררות המינית שלהם. המחקר הנוכחי חקר את הקשר בין שיעור פנים של גברים למידת המשיכה שלהם על ידי נשים – יש בעולם כנראה הרבה תקציבים למחקרים ומעט נושאים לחקור…

תוצאות המחקר האחרון תואמות את תורת האבולוציה של דרווין. לפי תורת דרווין בני האדם היו פעם קופים, אבל כנראה שבגלל ברירה מינית נעשינו פחות ופחות שעירים, אבל משהו מזה (המשיכה לזכרים בעלי מראה פנים שעיר מעט) כנראה עדיין נשאר חרוט אצלנו, הנשים.

הכתבה פורסמה לראשונה בפורטל בריאות BeOK.