יותר סקס, פחות בעיות זיקפה

עכשיו פתאום ברור מדוע היצר המיני של גברים מפותח יותר מאשר אצל נשים – זה מנגנון הישרדות, כי כמה שגברים עושים יותר סקס, כך פוחת הסיכוי לסבול מבעיות אונות, אימפוטנציה ותפקוד מיני – כך טוען מחקר חדש

גברים, אל תפסיקו לקיים יחסי מין, גם אם אתם בגיל מבוגר – סקס חשוב עבורכם.

מחקר חדש שנערך בפינלנד קובע כי גבר שמקיים יחסי מין באופן סדיר וקבוע, הינו בעל סיכוי נמוך יותר לסבול מאימפוטנציה או אין אונות.

המחקר עקב אחרי 1,000 גברים בין הגילאים 55 עד 75, במהלך חמש שנים. בתום חמש השנים הגיעו החוקרים למסקנה כי חשוב שגברים בגיל הזהב ינהלו חיי מין פעילים.

החוקרים גילו שאלו שקיימו יחסי מין באופן סדיר בתחילת המחקר, היו בעלי סיכון נמוך יותר לפתח בעיות זיקפה, (Erectile Dysfunction) עד תום המחקר. ככל שהגברים עשו יותר סקס, היה להם פחות סיכון לפתח בעיות זיקפה.

המחקר נערך על ידי ד”ר ג’והה קוסקימאקי והקולגות שלה מאוניברסיטת טאמפר בפינלנד, ופורסם בכתב העת The American Journal of Medicine.

באופן כללי, הגברים שדיווחו על קיום יחסי מין בתדירות של פעם בשבוע, סבלו מסיכון גבוה פי שניים לפתח בעיות זיקפה או אין אונות במשך חמש שנות המחקר, לעומת הגברים שקיימו יחסי מין בתדירות של יותר מפעם בשבוע.

כמו כן, גברים שקיימו יחסי מין בתדירות של שלוש פעמים בשבוע או יותר, נהנו מסיכוי נמוך פי ארבע לפתח בעיות זיקפה לעומת מי שקיימו יחסי מין רק פעם אחת בשבוע.

קיימים גורמים נוספים העלולים להשפיע על התפקוד המיני של הגבר כגון גיל, מחלת סוכרת, מחלות לב ועוד. צוות החוקרים מצא שעל אף כל הגורמים הללו, עדיין יש קשר הדוק בין רמת הפעילות המינית ובין הסיכון לפתח בעיות זיקפה.

לפי החוקרים, בדיוק כפי שהתעמלות משפרת את רמת הכושר הגופני, כך גם פעילות מינית משמרת את היכולת להשיג זיקפה.

על בעית האין אונות. אין אונות הינה אחת התופעות השכיחות מכל ההפרעות בתפקוד המיני, ולפי הנתונים הסטטיסטים יותר מ-150 מיליון איש בעולם סובלים ממנה.

ההפרעה פוגעת בגברים פעילים מינית בכל הגילאים, אך שכיחה יותר בגברים שגילם מעל 50, כששכיחות הפגיעה מגיעה לכ-30% מהגברים בגיל זה. שכיחות התופעה הולכת וגדלה עם הגיל ומגיעה לכ-60% מעל גיל 70.

בעיות זיקפה, תפקוד מיני, אין אונות או אימפוטנציה הם כולם כינויים המבטאים בעיה אחת מטרידה – קושי להגיע לזיקפה מלאה.

תפקוד מיני תקין הוא תוצאה של פעולה מתוזמנת של מספר גורמים ומערכות בגוף. מספיק שתהיה הפרעה באחת מהמערכות הללו, על מנת לגרום להפרעה בתפקוד מיני בכלל או באחד ממרכיביו.

הכתבה פורסמה לראשונה בפורטל בריאות BeOK.