הפיתרון לבעיות זיקפה: גינון

הודעה לגברים בגילאי ה-50: מעוניינים למנוע בעיות זיקפה? אז צאו לגינה ותחלו לזרוע, לחפור ולכסח דשא. מחקר חדש מצא כי פעילות גופנית כגון גינון מפחיתה את הסיכוי לבעיות זיקפה. נו, אתם עוד יושבים?

מדענים גילו שעבודה בגינה במשך כחצי שעה ביום, יכולה לעורר את הדחף המיני בקרב גברים, כך פורסם לאחרונה בעיתון הדיילי מייל הלונדוני (Daily Mail).

על פי הפרסום, פעולות כמו לשים זרעים, לחפור ולכסח דשא באופן שגרתי, מספיקות כדי להפחית את הסיכון לאימפוטנציה ב-38%.

המחקר נערך על ידי חוקרים מהאוניברסיטה הרפואית בויאנה שבאוסטרליה, ותוצאותיו הראו שגם סוגים אחרים של פעילות גופנית כגון ריקוד וג’וגינג’ יכולים לפעול כ”ויאגרה” טבעית.

המחקר כלל 700 גברים מבוגרים בגילאי 45-60, ומצא ששריפת 1,000 קלוריות בשבוע בעזרת התעמלות משפרת את הדחף המיני. על פי המחקר, גברים שעובדים בגינון באופן נמרץ, ישרפו אפילו עוד יותר קלוריות.

החוקרים גילו עוד כי גברים ששורפים 4,000 קלוריות בשבוע מפחיתים את הסיכון שלהם לאין אונות בכ-52%.

לפי מחקר אחר, שנערך בבית הספר לרפואה של ג’ון הופקינס בלומברג, בארה”ב יש למעלה מ-18 מיליון גברים מעל גיל 20 שלוקים בבעיות זיקפה ED-Erectile Dysfunction)). המחקר הראה שהשכיחות של בעיות הזיקפה קשורה מאוד לגיל, למחלות לב, לסוכרת ולחוסר פעילות גופנית.

אז מה למדנו ממחקר הגננים? למדנו כמה חשוב להיות פעילים פיזית בכל גיל, ובוודאי בגיל השלישי, כדי למנוע בעיות זיקפה.

המחקר כאן נערך על גברים מבוגרים, אבל כמובן שחשוב גם שנשים בגיל הזה יבצעו פעילות גופנית וישמרו על תזונהנכונה, כדי למנוע בעיות רפואיות כגון סוכרת ומחלות לב, שכמו אצל גברים, גם אצל נשים, יכולות לגרום לבעיות בתפקוד המיני.

לאחר שלמדתם מה גינון עושה לבעיות זיקפה, קבלו שני מחקרים נוספים מעניינים בנושאי מין.

גברים רעים משיגים יותר סטוצים

לגברים “רעים” יש יותר סקס אפיל? כנראה שכן. קבוצת חוקרים אמריקאים גילתה לאחרונה שדווקא הבנים “הבעייתיים” הם אלה שמשיגים את הבנות.

המחקר נערך בקרב 35,000 משתתפים ונערך ב-57 מדינות. תוצאות המחקר המוקדמות הוצגו בכנס על ידי דוד שמידט, אחד מעורכי המחקר מאוניברסיטת בראדלי באילינוי, ארה”ב.

במהלך המחקר העבירו החוקרים מבחני אישיות ל-200 סטודנטים ומצאו שאלה שקיבלו ציונים גבוהים בתכונות אישיות “אפלות” אנטי סוציאליות, נוטים להיות בעלי פרטנרים רבים יותר ומעוניינים יותר במערכות יחסים קצרות.

מהפך: שמנות מקיימות יותר יחסי מין מרזות

מי שחשב שנשים ששוקלות יותר, פחות מצליחות בתחום המיני, טועה. מחקר חדש מציג נתונים שמעידים על כך שדווקא נשים “שמנות” מקיימות יותר יחסי מין מנשים בעלות משקל גוף “נורמלי”.

המחקר, שהתפרסם בירחון של “Obstetrics and Gynecology” בספטמבר 2008, נערך על ידי ד”ר בליס קאנישרו, פרופ’ אסיסטנט בבית ספר לרפואה באוניברסיטה של הוואי, ופרופ’ מארי הרוי, מהאוניברסיטה של מדינת אורגון בארה”ב.

המחקר התבסס על מידע שנאסף מסקר שנעשה ב-2002 – סקר צמיחה משפחתית שבדק התנהגות מינית של יותר מ-7,000 נשים.

אחד הנתונים שעולו במחקר הוא כי, 92% מהנשים הנחקרות בעלות משקל יתר דיווחו על ששכבו בעבר לפחות פעם אחת, לעומת רק 82% מהנשים בעלות משקל גוף נורמלי שטענו זאת.

הכתבה פורסמה לראשונה בפורטל בריאות BeOK